Accept Cookies?
Provided by OpenGlobal E-commerce

Konferencja na XX-lecie TUVPOL

 

W dniach 21-23 kwietnia 2016 roku odbyła się na pięknym zamku w Trzebieszowicach wielka konferencja związana z dwudziestoleciem firmy Tuvpol. Wszystkie miejsca na zamku były zajęte.

Konferencja rozpoczęła się dnia 21.04 spotkaniem integracyjnym wszystkich przybyłych. Wszystkie lody zostały przełamane.

W kolejnym dniu punktualnie o godzinie 9:00, prof. Wrzecioniarz przywitał wszystkich uczestników informując także o powołaniu komitetu naukowego, w którym uczestniczą nie tylko profesorowie z Politechniki Wrocławskiej, ale także Politechniki Krakowskiej, Poznańskiej i innych ośrodków naukowych w Polsce. Z tak poważnym komitetem naukowym można było pokusić się o rozszerzenie zakresu konferencji także o badania i rozwój.
W roku 2016 tematem są pojazdy jednośladowe i to nie tylko motocykle. Polska powoli przesuwa się w kierunku krajów zamożnych, a zatem tematyka pojazdów rekreacyjnych będzie odgrywała coraz większą rolę.Należy także pamiętać o tym, że kraj nasz jest czołowym producentem podzespołów samochodowych i wiele produkowanych u nas rozwiązań należy do najbardziej zaawansowanych na świecie. Coraz więcej polskich inżynierów pracuje w działach badań i rozwoju, co szczególnie widoczne jest we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, stąd rozszerzenie konferencji o te właśnie zagadnienia. Następnie kolejni profesorowie prowadzili obrady wg programu VII Konferencji ECCRiSTS.

Bezpośrednio po obradach miała miejsce uroczysta kolacja. Wszyscy goście w wieczorowych strojach zgromadzili się w wielkiej sali, gdzie przy okrągłych stołach podano znakomitości kuchni staropolskiej. Profesor Piotr Wrzecioniarz wspólnie z dr inż. Wojciechem Ambroszko prowadzili cały wieczór.
Profesor przypomniał dwudziestoletnią historię Tuvpolu i współpracę nie tylko z TUV, ale także swoją ścisłą współpracę z takimi firmami i sieciami jak Shell, Bosch, Continental, Wabco, Mercedes, Toyota, Volkswagen, Volvo i ostatnio Porsche.

Wręczone zostały statuetki XX-lecia zasłużonym członkom komitetów naukowych, rady programowej, wybitnym wykładowcom i rzeczoznawcom zasłużonym dla rozwoju firmy Tuvpol oraz ruchu rzeczoznawczego w kraju. Każdy z obdarowanych dziękował za otrzymane wyróżnienie i życzył dalszego rozwoju środowisku rzeczoznawczemu w kraju, w oparciu o standardy tworzone przez Tuvpol. Wszyscy podkreślali niezwykle wysoki poziom merytoryczny wszelkich działań Tuvpolu nie tylko w obszarze rzeczoznawstwa motoryzacyjnego, ale także maszynowego, w zakresie badań technicznych pojazdów, systemów zarządzania, wysokich technologii, które dopiero pojawiają się na rynku. Tuvpol współpracując z organizacjami międzynarodowymi wyznaczył nowe standardy w zakresie rozwoju technologii w Polsce. Podkreślano, że był to świetny pomysł aby utworzyć organizację, która łączy najwyższe standardy europejskie pochodzące bezpośrednio z najbardziej rozwiniętego państwa tj. Niemiec, z możliwościami polskiej nauki dla dobra krajowego przemysłu, przy wykorzystaniu krajowych gremiów funkcjonujących w obszarze techniki, nowych technologii i zarządzania.
Przypomniano, że profesorowi udało się zrealizować marzenia zarówno na uczelni, jak i w świecie wielkiego przemysłu.

Na koniec części oficjalnej pojawił się prostokątny tort na XX-lecie Tuvpolu. Podobnie jak na V-leciu, które odbyło się w Hotelu Wrocław we Wrocławiu, na X-leciu na zamku Książ w Wałbrzychu oraz XV-leciu w Centrum Kongresowym Hala Stulecia we Wrocławiu, tak i na zamku w Trzebieszowicach profesor osobiście poczęstował każdego uczestnika wspaniałym tortem.

Po zakończeniu części oficjalnej, uczestnicy przeszli do wielkiej sali kominkowej zamku w Trzebieszowicach gdzie spotkanie rozpoczęło się wspaniałą prezentacją multimedialną dotyczącą zamku i regionu.
Następnie odbył się fantastyczny recital w wykonaniu kompozytora i instrumentalisty Józefa Skrzeka. Koncert, początkowo planowany na jedną godzinę, przedłużył się dwukrotnie z uwagi na niesamowitą atmosferę i zrozumienie pomiędzy wielkim artystą a gośćmi przybyłymi na XX-lecie firmy Tuvpol. Zarówno goście konferencji jak i osoby towarzyszące, a także inni uczestnicy spotkania podkreślali wyjątkowość miejsca oraz dopasowanie repertuaru do międzynarodowego poziomu jaki reprezentuje firma Tuvpol.
Na zakończenie recitalu profesor wraz z pięknie ubraną asystentką podziękował artyście, wręczając statuetkę XX-lecia Tuvpolu oraz stosowny bukiet.
Po zakończeniu części artystycznej kontynuowano imprezę w sali kominkowej, bankietowej, w SPA, na basenie i innych obiektach zamku. Impreza zakończyła się nad ranem.
Zapraszamy do galerii.

Następnego dnia dokończono konferencję. Nadzieję budziły wystąpienia najmłodszych uczestników, którzy śmiało prezentowali najbardziej zaawansowane rozwiązania.
Podsumowując konferencję, prof. Wrezcioniarz stwierdził, że jest spokojny zarówno o przyszłość Tuvpolu, jak i krajowego przemysłu motoryzacyjnego oraz krajowego przemysłu wysokich technologii, wszystkich firm funkcjonujących w Polsce, zarówno z kapitałem krajowym, jak i międzynarodowym, gdyż czynnik ludzki jest na najwyższym możliwym poziomie.
Życzył wszystkim udanego popołudnia na zamku i szczęśliwego powrotu.

Z uwagi na piękną pogodę wielu uczestników przedłużyło swój pobyt także na niedzielę.

 

 

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews